Ciężarówka jechała zygzakiem po A4 - policja zatrzymała 32-latka

Ciężarówka jechała zygzakiem po A4 - policja zatrzymała 32-latka

FOT. Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu

Na średzkim odcinku autostrady ciężarówka poruszała się chaotycznie i stwarzała zagrożenie dla innych kierowców. Zareagował jeden z uczestników ruchu, a do akcji weszli policjanci z Bolesławca, którzy jechali do Wrocławia. Test wykonany na miejscu potwierdził, że za kierownicą siedział 32-latek pod wpływem narkotyków.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu dostali informację o podejrzeniu, że kierujący ciężarówką może być odurzony. Zgłoszenie okazało się poważne. Inny kierowca zauważył, że pojazd jedzie zygzakiem, i doprowadził do jego zatrzymania w ramach obywatelskiego ujęcia.

Policjanci szybko potwierdzili, że mężczyzna wcześniej zażywał narkotyki. Zatrzymali go, a następnie przekazali do dalszych czynności funkcjonariuszom właściwej miejscowo jednostki Policji. Na miejscu wykonano też test, który wykazał obecność środków odurzających. W efekcie mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy.

To jedna z tych interwencji, w których jedna zdecydowana reakcja na drodze robi ogromną różnicę. Bez tego zgłoszenia i szybkiej pracy policjantów z Bolesławca kierujący nadal mógł stanowić zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

na podstawie: Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.